Obecně k wifi na KJJ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   

Obecné informace k připojování zařízení k wifi síti KJJ

 Wifi síť pokrývá většinu budovy KJJ pomocí 10 AP. AP jsou umístěné ve všech budovách KJJ.

Budova A:

  • suterén
  • 2. patro - knihovna
  • 4. patro DM
  • 5. patro DM

Budova B:

  • 1. patro - chodba
  • 2. patro - chodba
  • 4. patro - chodba

Budova C:

  • 1. patro - hlavní chodba

Pro připojení je nutné zařízení, které umožňuje připojení pomocí WPA nebo pomocí WPA2. Připojení pomocí zabezpečení WEP není podporováno. Taktéž není podporováno připojení do sítě bez zabezpečení. Zajištění podpory pro WPA nebo WPA2 je věcí klienta a uživatele. KJJ nemůže brát zřetel na jakékoliv nekompatibilní zařízení uživatele.

Ověřování uživatelů se děje pomocí protokolu PEAP (Protected EAP), díky kterému se uživatelské jméno a heslo posílá protokolem MSCHAPv2 šifrovaným tunelem. Pro šifrování tohoto tunelu se používá certifikát serveru, který je vydán interní certifikační autoritou (CA KJJ).  Certifikát této autority je potřeba dostat na klientské zařízení právě k ověření tohoto tunelu. Tzn. že uživatel je ověřen na základě svého uživatelského jména a hesla do školní sítě, které je šifrovaně přenášeno na ověřovací server pomocí protokolu služby RADIUS. Uživatelé jsou rozděleni na studenty a učitele / zaměstnance pomocí tzv. realmu, který uvádějí za znakem @ ke svému uživatelskému jménu.

wifi

Celé toto řešení (podobné jako v případě sítí Eduroam) je postavené na protokolech, jež vyvinula (a nebo se podílela na vývoji) firma Microsoft. Toto schéma bylo zvoleno jako nejpřímější a nejjednodušší systém ověřování uživatelů (protože užiavatelské jméno a heslo do školní sítě již všichni mají). Vzhledem k poměrné rozšířenosti využití tohoto typu ověřování i v jiných sítích - např. Eduroam, Silicon Hill ČVUT,...  lze nalézt návody k připojení pro další platformy (Linux, Symbian, Windows Mobile, Apple MacOSX) i na stránkách těchto sítí.

 

Nemáte oprávnění přidat komentář. Komentovat může pouze registrovaný uživatel.