Návody
Nastavení roamingu na MacOS PDF Tisk Email
Napsal uživatel Loučanský Lukáš   

Některá zařízení se v síťi s více AP chovají zvláštně - mohou zůstat připojená na AP se slabším signálem nebo přeskakovat na jiné. Toto chování se dá na straně klienta korigovat vhodným nastavením agresivity roamingu. Ve Windows je toto nastavení většinou v nastavení síťové karty ve správci zařízení. V MacOS lze využít utilitu airport. Ta je umístěna v /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/A/Resources/airport. Pomocí této utility lze měnit preferenci při roamingu (JoinMode) na Automatic, Preferred, Ranked, Recent nebo Strongest. Lze také nastavit co se má udělat při problémech - Prompt, JoinOpen, KeepLooking nebo DoNothing.

Utlita se spouští pomocí příkazového řádku v terminálu Po přechodu do daného adresáře nebo voláním s plnou cestou lze přes příkaz utility prefs měnit obě nastavení. Nastavení se musí spustit s voláním příkazu sudo pro vyšší práva, což vyžaduje zadání hesla uživatele. Pokud máte heslo prázdné, je pro sudo nutné si alespoň dočasně nějaké nastavit.

Další informace viz How to enable faster WiFi Roaming with Mac OS X & Airport base stations.

 
Tisk z vlastních počítačů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Loučanský Lukáš   

Společně s aktualizací SafeQ na škole jsou na našem serveru download.kjj.cz uvolněny nové verze programu SafeQ klient pro tisk z uživatelských počítačů. V každé složce pro danou platformu uživatelé také naleznou stručný návod pro instalaci na jejich počítači. Pro tisk je nutné používat heslo do SafeQ, které Vám sdělí správce sítě.

 
Tisk z vlastních PC na wifi KJJ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   

Byl vypracován návod ke zprovoznění tisku z vlastního PC ve wifi síti KJJ. Najdete ho ve formátu PDF na adrese http://download.kjj.cz/pub/navody/navod_tisk_safeq.pdf 

 
Obecně k wifi na KJJ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   

Obecné informace k připojování zařízení k wifi síti KJJ

 
Nastavení připojení wifi - Windows Vista PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   

Návod k nastavení připojení do školní wifi sítě pod operačním systémem Microsoft Windows Vista (a Windows 7)